پارتی کالا
No products in the cart.

چگونه با دود رنگی عکاسی کنیم؟

چگونه با دود رنگی عکاسی کنیم؟

یکی از روش ها و تکنیک های پرکاربرد برای افزایش جذابیت در عکاسی، استفاده از دود رنگی است. در ادامه قصد داریم به این موضوع بپردازیم که چگونه می توان با دود رنگی عکاسی کنیم را مورد بررسی قرار دهیم.

وسایل و تجهیزات لازم برای عکاسی با دودرنگی

برای عکاسی با دود رنگی به وسایلی همچون دود رنگی، فندک یا کبریک برای روشن کردن آن، ابزار و تجهیزات لازم برای ایجاد نور مناسب، دوربین و یا گوشی مجهز به دوربین، سه پایه برای قرارگیری و ثابت نگه داشتن دوربین و یا گوشی، کپسول آتش نشانی به منظور کنترل شرایط، جعبه کمک های اولیه در صورت بروز اتفاقات و یا حوادث، سطل و یا محفظه فلزی و هم چنین آب نیاز دارید.

چگونه از دود رنگی استفاده کنیم؟

یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین محصولات و لوازمات آتش بازی و نورافشانی، دود رنگی یا بمب های دودی است. این محصول را می توانید از فروشگاه های لوازم تولد و یا فروشگاه های لوازم آتش بازی، تهیه نمایید. دودهای رنگی و یا بمب های دودی دارای انواع مختلفی هستند. بعضی از آن ها دارای فتیله هستند و با سوزاندن آن، دود رنگی فعال می شود. نوع دیگر که گران تر می باشد، دارای سیم و یا حلقه است. حتما در هنگام خرید دود رنگی مناسب عکاسی، دقت داشته باشید که تنها از طرف بسوزد.

حتما توجه داشته باشید که دود رنگی در فاصله مناسبی از بدنتان قرار داشته باشد تا آسیبی به شما و اطرافتان وارد نکند.

چرا باید به دنبال دودرنگی هایی که از یک سمت می سوزند، باشیم؟

زیرا بمب های رنگی و یا دود رنگی دو سر، در هنگام فعال شدن دود زیادی تولید می کنند و مدت زمان سوختن آن ها نیز کوتاه تز از نوع یک سر است.

نکته دیگری که باید در هنگام خرید دود رنگی به آن توجه داشته باشید این است که، از دود رنگی های سرد سوز برای عکاسی استفاده نمایید. زیرا دودهای رنگی که در هنگام روشن شدن گرما تولید می کنند، ممکن است در هنگام قرارگیری آن در دستانتان، دچار مشکل شوید.

نکات ایمنی در هنگام استفاده از دودزا رنگی و یا بمب دودی:

 • از قرارگیری دود رنگی و یا بمب دودی در محیط های مربوط، خودداری کنید. زیرا ممکن است در اثر برخورد آب با محتویات دود رنگی، واکنش هایی به راه بیفتد و موجب انفجار شود.
 • پس از اینکه کارتان با دود رنگی تمام شد، با رعایت تمامی نکات ایمنی، آن را دور بیاندازید. فراموش نکنید که پس از استفاده از آن، بر روی آن آب بپاشید تا از خاموش بودن آن مطمئن شوید.
 • دود رنگی را از انتهایش در دستتان بگیرید و به هیچ عنوان آن را به سمت صورت خود و یا اطرافیان، قرار ندهید.
 • اگر بعد از دو ثانیه از روشن کردن دود رنگی، اتفاقی نیفتاد، از آن فاصله بگیرید. به احتمال زیاد، مواد درون دود رنگی در معرض رطوبت قرار گرفته اند و امکان انفجار وجود دارد.
 • در هنگام عکس برداری، از مدل بخواهید تا زمانی که دود رنگی یا بمب دود فعال است، نفس نکشد. زیرا ورود این دود به مجاری تنفسی ممکن است مشکل ساز باشد. مخصوصا برای افرادی که بیماری تنفسی دارند، بسیار خطرناک است.
بیشتر بخوانید  لوازم نورافشانی تولد و معرفی انواع آن

نکات مهم که باید در هنگام عکاسی با دود رنگی باید به آن ها توجه داشته باشید:

 1. پیش از شروع فیلم برداری و یا عکس برداری، نحوه استفاده از دود رنگی را به مدلتان آموزش دهید. او باید بداند که در هنگام داغ شدن دود رنگی، چه کاری انجام دهد. زیرا فاصله مدل و دود رنگی بسیار کم است و در صورت ناآشنایی با این وسیله ممکن است خسارات جبران ناپذیری به بار آید.
 2. از مهم ترین و پرچالش ترین موضوع برای عکاسان، شرایط آب و هوایی است. اگر لوکیشن مدنظر شما برای عکاسی دارای هوای بادی و یا بارانی باشد، موجب می شود دود رنگی به درستی کار نکند و یا جذابیت مورد انتظار را نداشته باشد. پس حتما پیش از حرکت به سمت محل مورد نظر، آب و هوا را چک کنید.
 3. رنگ دود رنگی و محیط عکس برداری، با هم همخوانی داشته باشد. به منظور جذابیت بیش تر عکس هایتان، می توانید از رنگ های مکمل استفاده نمایید.
 4. به دلیل استفاده از دود رنگی، و مدت زمان کوتاهی که دود در محیط وجود دارد، از دوربین هایی استفاده کنید که سرعت شاتر بالایی داشته باشند تا بتوان به وسیله آن ها بهترین عکس ها را گرفت.
 5. برای اینکه به شکل بهتر و حرفه ای تر بتوانید عکس برداری کنید، می توانید از لوازمی همچون سه پایه، پنکه، لوازم نورپردازی و… استفاده نمایید.

به منظور خرید بمب دود مناسب برای عکاسی، به نکات زیر توجه نمایید:

 1. اگر به تازگی شروع به کار کرده اید، از دود رنگی هایی استفاده نمایید که مدت زمان بیش تری روشن بمانند تا بتوانید بهتر عکس بگیرید و بیش تر تمرین کنید.
 2. تراکم انواع دود رنگی با یکدیگر متفاوت است. این موضوع کاملا به شما بستگی دارد که می خواهید کدام را انتخاب کنید. اگر برای عکاسی نیاز دارید که پس زمینه کارتان نیمه شفاف باشد، از دود رنگی هایی که تراکم کم تری دارند استفاده نمایید. و هم چنین اگر می خواهید پس زمینه مات باشد، از دود رنگی هایی که متراکم تر هستند، استفاده کنید.
 3. پیشنهاد ما به شما این است که حتی الامکان از یک فروشگاه، تمامی تجهیزات مورد نیاز را خریداری نمایید. زیرا با خرید تعداد محصولات بیش تر از یک فروشنده، می توانید از آن ها تخفیف بگیرید.

 

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*