پارتی کالا
No products in the cart.

نکات ایمنی مهم برای استفاده از دود رنگی زمینی

نکات ایمنی مهم برای استفاده از دود رنگی زمینی

دود رنگی زمینی یکی از لوازم پرطرفدار آتش بازی و نور افشانی می باشد و خوشبختانه در سال های اخیر نیز، این محصول در کشور خودمان تولید می شود. در ادامه می خواهیم با نکات ایمنی مهم برای استفاده از دود رنگی زمینی آشنا شویم.

همان طور که از نام این محصول مشخص است، با روشن کردن آن، دود غلیظ رنگی در محیط پراکنده شده و فضا را بسیار زیبا و جذاب می کند. عموما مدت زمان سوختن دود رنگی زمینی، بین ۳۰ الی ۴۰ ثانیه است. اما بعضی از انواع دود رنگی ها، تا یک دقیقه نیز می توانند بسوزد. شما می توانید این محصول را با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت از پارتی کالا تهیه نمایید.

نام های دیگر دود رنگی

دود رنگی با نام های دیگری همچون دودزا، دودزا رنگی، آبشار دود رنگی و بمب دود نیز معروف است.

رنگ های دود رنگی

شما می توانید متناسب با تم جشن و مراسمتان، در رنگ های گوناگونی، این محصول را تهیه کنید. از پرفروش ترین رنگ این محصولات می توان به زرد، سبز، آبی، قرمز، نارجی، بنفش و… تولید می شود.

دود رنگی از چه موادی تشکیل می شود؟

به طور کلی دود رنگی های زمینی از موادی همچون پتاسیم کلرات یا پتاسیم نیترات، شکر و رنگدانه های مختلف تشکیل شده است. زمانی که فتیله می سوزد، حرارتی به درون دودزا وارد شده و این حرارت باعث تبخیر رنگدانه ها می شود. دود رنگی تولید شده در واقع از تبخیر این رنگ دانه ها، تشکیل می شود. حال شاید این سوال در ذهنتان داشته باشید که این رنگ های مختلف چگونه تولید می شود؟ پاسخ آن بسیار ساده است. درصد ترکیب مواد تشکیل دهنده، علت تولید دود با رنگ های مختلف است.

چگونه از دود رنگی زمینی استفاده کنیم؟

دود رنگی های زمینی، عموما دارای طول کم هستند اما حرارت پوکه آن ها به قدری زیاد است که شما نمی توانید از آن به عنوان دود رنگی دستی استفاده کنید. آن را بر روی یک زمین صاف طوری قرار دهید که محفظه دود به سمت بالا قرار داشته باشد. پس از روشن کردن فتیله، فاصله ایمنی را رعایت کنید. این فاصله باید حداقل ۵ متر باشد.

بیشتر بخوانید  دودرنگی دودزا

البته بعضی از انواع دود رنگی ها هستند که به جای فتیله، دارای ضامن می باشند. تنها لازم است که که ضامن را بکشید تا دودزا فعال شود.

نکات ایمنی برای استفاده از دود رنگی زمینی

  • این محصول می توانید در مکان های سرباز و هم چنین فضاهای سرپوشیده استفاده کنید. اما بهتر است در مکان های سرپوشیده استفاده نکنید. زیرا ذات این محصول از آتش است و دود غلیظ آن می تواند افرادی که دارای بیماری های تنفسی هستند را دچار مشکل کنند.
  • برای استفاده از دود رنگی زمینی، باید آن را روی زمین مسطح به سمت بالا قرار دهید.
  • یکی دیگر از نکات ایمنی مهم برای استفاده از دود رنگی زمینی، زمانی که می خواهید فتیله دود رنگی زمینی را روشن کنید، سر و دستانتان را به سمت عقب نگه دارید.
  • از دیگر نکات ایمنی مهم برای استفاده از دود رنگی زمینی، این است که در هنگام روشن کردن فتیله دود رنگی زمینی، سر و یا دستتان را بر روی دود افشان قرار ندهید.
  • دود رنگی زمینی، وسیله ای برای شوخی با دیگران نیست، به هیچ عنوان از این وسیله به این منظور استفاده نکنید.
  • در هنگام حمل و نقل و جا به جایی این محصول، تمامی نکات ایمنی را رعایت کنید.
  • از دیگر نکات ایمنی مهم برای استفاده از دود رنگی زمینی، رعایت فاصله حداقل ۵ متر با دود رنگی است.
  • محل نگهداری دود رنگی زمینی، باید به دور از مواد قابل اشتعال باشد.
  • مکانی که برای نگهداری دود رنگی انتخاب می کنید، باید خشک و خنک باشد. زیرا رطوبت، باعث تغییراتی در مواد دود زا می شود به طوری که باعث انفجار آن می شود.

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*