پارتی کالا
No products in the cart.

مواد تشکیل دهنده دود رنگی | محتویات دود رنگی چیست؟

مواد تشکیل دهنده دود رنگی

شاید تا به حال بار ها از دود های رنگی به صورت دستی، قرص و یا ایستاده استفاده کرده باشید اما این سوال وجود دارد که مواد تشکیل دهنده دود رنگی چیست و چه چیز هایی برای ساخت آنها استفاده شده است، در این مقاله به بررسی محتویات درون دود های رنگی خواهیم پرداخت.

به طور کلی باید بدانید که این دود های رنگی از جمله لوازم آتش بازی هستند و به کمک فیتیله فعال میشوند بنابراین ترکیبات آن شباهت زیادی به مواد آتشبازی دارد با این تفاوت که ایجاد صدا یا احتراق نمیکند.

مواد تشکیل دهنده دود رنگی | محتوایات دود رنگی چیست؟

مواد تشکیل دهنده دود رنگی | محتویات دود رنگی چیست؟

مدل های مختلف دود رنگی از جمله دود رنگی های ایستاده، دستی و قرص دود رنگی به صورت دستی درست میشوند و ترکیبات مختلفی دارند اما موارد زیر از جمله مهمترین آنها هستند:

پتاسیم نیترات

آمونیوم نیترات

پتاسیم کلرات (اکسنده)

شکر (سوخت)

جوش شیرین (کنترل کننده واکنش)

رنگ پودر شده شیمیایی

پتاسیم کلرات به عنوان اکسنده در ترکیبات دود رنگی است و به اکسید شدن دیگر مواد کمک میکند، از شکر به عنوان سوخت استفاده میشود و برای کنترل واکنش از جوش شیرین استفاده میشود.

مدت زمان دودزایی این دود های رنگی کمتر از یک دقیقه است .

همانطور که مشخص است تمامی ترکیبات دود های رنگی شیمیایی است بنابراین استشمام این دود ها برای افرادی که بیماری تنفس دارند ممکن است خطرناک باشد و بهتر است آن ها را در محیط های باز و با تهویه مناسب استفاده کنید.

ساخت دود های رنگی به اشکال مختلف از جمله دستی، ایستاده و قرصی است که میتوانید با توجه به نیاز خود آنها را خریداری نمایید.

بیشتر بخوانید  انواع دود رنگی | خرید انواع دود رنگی

خرید قرص دود زا رنگی

برای خرید لوازم آتش بازی اعم از قرص های دودزا میتوانید از طریق فروشگاه پارتی کالا اقدام نمایید، پارتی کالا تنوع بالایی از محصولات مورد نیاز برای جشن ها و مهمانی ها را عرضه کرده است که میتوانید تمامی آنها را به صورت اینترنتی ،تک و عمده خریداری نمایید، تنوع رنگی قرص دود های فروشگاه پارتی کالا بسیار زیاد است که دست شما را برای انتخاب باز گذاشته است، علاوه بر آن میتوانید دود های رنگی دستی و ایستاده را هم از پارتی کالا  خریداری نمایید

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*