پارتی کالا
No products in the cart.

لوازم نورافشانی تولد و معرفی انواع آن

فشفشه و لوازم تولد

یکی از هیجان انگیزترین و پرتکرار ترین مراسم ها، جشن تولد است. همه ی افراد برای جشن گرفتن این روز زیبا، هیجان و شور و شوق دارند و می خواهند به بهترین شکل این مراسم را برگزار کنند. بعد از کیک تولد، مهم ترین وسایل برای برگزاری این جشن، لوازم نورافشانی تولد مانند شمع و فشفشه است. این مقاله، راهنمایی کامل برای معرفی و ایده ی استفاده از  لوازم نورافشانی برای تولد است.

 


معرفی لوازم نورافشانی مناسب تولدها

لوازم نورافشانی تولد، مهم ترین المان ها در برگزاری این جشن به یاد ماندنی است. این لوازم به دلیل ایجاد فضای نورانی زیبا و حجم بالایی از هیجان و شادی، در کنار تم تولد، رنگ و لعاب و جو خاصی به این جشن می دهد. حتی نقش مهمی در برنامه های غافلگیر کننده و سورپرایز تولد ایفا می کنند. بنابراین، لیست کاملی از لوازم آتش بازی در تولد را جمع آوری کرده ایم تا به خوبی جشن تولدتان را برگزار کنید.

 


شمع تولد:

هیچ جشن تولدی بدون فوت کردن شمع، برگزار نمی شود. شمع تولد، اولین اولویت و مهم ترین لوازم نورافشانی تولد است که انواع مختلفی دارد. مانند:

 • شمع میله ای و ساده:

این مدل از شمع های تولد، میله ای شکل و ساده هستند و در رنگ های مختلف در بازار وجود دارند. برای افراد ساده پسند، شمع ساده بهترین گزینه برای روی کیک است.

 • شمع استوانه رومیزی:

در طرح های استوانه ای، مکعبی، هرمی و منشوری در بازار موجود هستند. این شمع ها، می توانند عناصر خوبی برای تزئین میز و دکوراسیون باشند. زیباترین حالت تزئین با شمع رومیزی، استفاده از چند سایز از یک مدل یا سایزهای مختلف مدل های متنوع در کنار یکدیگر است.

 • شمع جادویی خاموش نشو:

این، همان شمع هایی است که هزار بار هم فوتشان کنید خاموش نمی شوند!

 • شمع وارمر:

شمعهای کوچکی هستند که در رنگ های مختلف و داخل ظرف های آلومینیومی نازک گرد تولید می شوند. این شمع ها به راحتی در مایعات غوطه ور می شوند و برای تزئین فضای روی میز، زمین، تنگ آب، استخر و… مناسب است.

 • شمع عدد:

از گذشته تا به حال این شمع ها، متداول ترین شمع های تولد بوده اند که اعداد آن، نشان دهنده ی سن میزبان تولد است.

 • شمع حروف:

این مدل، از شمع هایی به شکل حروف اسم یا Happy Birthday که در کنار هم چیده می شوند، تشکیل شده است.

 • تاپر مولتی استایل:

در سال های اخیر، نسل جدید شمع ها به نام تاپر مولتی استایل به بازار آمد. این شمع ها دود ندارند و از جنس پلاستیک هستند. تاپر مولتی استایل، می تواند به هر شکلی باشد. مثلا جمله ی تولدت مبارک، علامت سوال، تاج و… .

 


ریسه های نورانی

یکی دیگر از لوازم نورافشانی تولد، ریسه سوزنی ال ای دی رنگی و سفید هستند. ریسه های الکتریکی، دارای لامپ های LED کوچک هستند و برای تزئین فضای تولد به کار می روند. برخی از این ریسه ها، لامپ های Black light دارند و برای تم بلک لایت مناسب هستند.

بیشتر بخوانید  دود رنگی در شب چه نمایی دارد؟

 


دود رنگی

بیشتر افراد، عکاسی روز تولد را یکی از مهم ترین مراحل این جشن می دانند. استفاده از دود رنگی دستی و دود رنگی زمینی، جلوه ی زیبایی به عکس هایتان می دهد. برای خرید دود رنگی کلیک کنید.

 


فشفشه تولد

بعد از شمع، فشفشه یکی از پر طرفدار ترین لوازم نورافشانی تولد است که از کودکان تا بزرگسالان، از آن استقبال می کنند. انواع فشفشه در بازار وجود دارد که از جمله ی آن ها می توان موارد زیر را نام برد:

 • فشفشه تولد سیمی و معمولی:

این نوع فشفشه که شکل خطی و نازک دارد، از گذشته تا به حال متداول بوده است.

 • فشفشه سرد میله ای:

مدل جدید فشفشه ها که به صورت میله ای هستند. فقط سر آن ها جرقه می زند و بدنه شان گرم نمی شود. این نوع از فشفشه های تولد، می توانند روی کیک قرار بگیرند یا با دست گرفته شوند. فشفشه میله ای، انتخاب مناسبی برای برگزاری جشن تولد با تم هری پاتر، سیندرلا، زیبای خفته و… است. زیرا ظاهری شبیه به چوبدستی جادوگری دارد.

 • فشفشه آبشاری روی کیک:

آبشارهای کوچک روی کیک، دقیقا ظاهری شبیه به تصویر ابتدای مقاله ایجاد می کنند. این فشفشه ها در ابعاد گوناگون و با میزان پرتاب جرقه در ارتفاع گوناگون وجود دارند. برای خرید فشفشه آبشاری روی کیک کلیک کنید.

 • فشفشه قلبی:

ماده ی جرقه زننده ی فشفشه ی قلبی، دور یک مفتول سیمی به شکل قلب چسبانده شده است و رنگ های مختلفی دارد.

 • فشفشه آبنباتی:

این فشفشه ها، دقیقا شبیه آبنبات چوبی، ظاهری پیچ خورده دارند.

 • فشفشه عدد:

بخش جرقه زننده ی این مدل از فشفشه ها، به شکل عدد است. می توانید آن ها را با اعداد مورد نظر خود خریداری کنید. این ها هم برای روی کیک مناسب هستند و هم برای در دست گرفتن.

 


آبشار سرد و گرم

اگر جشن تولد خود را در فضای باز و مجلل برگزار می کنید، به لوازم نورافشانی تولد قوی تر و خاص تری احتیاج دارید. آبشار گرم، می تواند جرقه های فراوان و نورانی را با ارتفاع یک تا 3 متر به سمت بالا پرتاب کند و لحظه ی فوت کردن شمع یا بریدن کیک را هیجان انگیز تر کند.

اگر جشن را در فضای بسته برگزار می کنید، آبشار سرد گزینه ی مناسب تری است. زیرا میزان ارتفاع پرتاب جرقه ها کنترل می شود و دود ایجاد نمی کند. این آبشارها با جریان برق روشن می شوند و برای استفاده در فضای بسته ایمن هستند.


منور دستی

یکی دیگر از انواع لوازم نورافشانی تولد که در فضای باز و جشن های مجلل کاربرد دارد، منور دستی است. این منورها با صدای بسیار کم، خط نوری به ارتفاع 15 تا 20 متر را در آسمان ایجاد می کند و شور و هیجان جشن شما را بیشتر می کند.

 

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*