پارتی کالا
No products in the cart.

عکاسی با دود رنگی | ایده و ژست

ایده ژست عکاسی با دود رنگی

بمب های دودزا محصولاتی از صنایع شیمیایی هستند که به طور ویژه توسط عکاسانی که می خواهند جلوه های گیرا در تصاویر ایجاد کنند، استفاده می شود. عکاسی با دود رنگی درسال 2019 بسیار محبوب شد و از آن زمان، عکاسان بیشتری از این آیتم در زمان های عکاسی خود استفاده می کنند. با این حال، عکاسی با دودزا یک کار چالش برانگیز است و شما باید مدتی را برای درک اصل آن اختصاص دهید. اگر می خواهید در این زمینه گام بردارید، مقاله آموزنده ما مطمئنا مفید خواهد بود.

 


چگونه در عکاسی از دود رنگی استفاده کنیم؟

بسیاری از پارامترها هستند که قبل از شروع عکاسی با بمب دود زا باید درنظر گرفته شوند. خرید دود رنگی مناسب، ژست های عکاسی با دود، شرایط لوکیشن عکاسی و… از جمله مواردی است که باید حتما مدتی قبل از روز عکاسی برای آن برنامه ریزی کنیم. همچنین بهتر است مدل عکاسی شما، ژست ها را ابتدا بدون دود تمرین کنند تا نتیجه بهتری بگیرید. در ادامه در این مورد توضیحاتی خواهیم داد.

 


برنامه ریزی برای عکاسی با دود رنگی

اولین و مهم ترین بخش عکسبرداری با دود رنگی، خرید دود رنگی مناسب فضا و ژست های شماست. اینکه بمب های دودزا را روی زمین نصب می کنید یا مدل شما آن ها را در دست می گیرند. یا اینکه چه رنگ دودی برای شما مناسب است. مثلا، بهتر است از دودزا هایی استفاده کنید که اصطلاحا سرد می سوزند. در دست داشتن این دودزاها در زمانی که در حال سوختن هستند، ایمن تر از انواع دیگر آن هاست که هنگام مشتعل شدن داغ می شوند.

در صورتی که بمب های دودزا را روی زمین نصب می کنید، پارامترهای مدت زمان سوختن و سهولت استفاده از آن نیز مهم تر می شود. ممکن است از دودزاهایی استفاده کنید که می توانند به طور همزمان از هر دو سر روشن شوند. با این حال، این ها انتخاب ضعیفی برای عکاسی با دودزای رنگی هستند. زیرا مدت زمان دوام دود آن ها، نصف گزینه های استاندارد است.

پیش بینی آب و هوا در عکاسی با دود رنگی نیز بسیار مهم است. اگر آب و هوای روز عکاسی را ندانید، ممکن است وقت خود را برای این کار هدر بدهید. این موضوع نقش مهمی در نتیجه کار خواهد داشت. برای ایجاد ظاهر سورئال و ملایم در تصاویر به باد احتیاج دارید که دود را تا حد امکان پخش کند. اگر در روز عکاسی بادی وجود نداشت، شما می توانید از پنکه برای ایجاد جلوه باد استفاده کنید. همچنین اگر به دود متراکم احتیاج دارید، باید در یک روز آرام عکاسی کنید.

پیش بینی بارش باران نیز بسیار مهم است. اگر از دود رنگی برای عکاسی در طبیعت و در فصل خشک استفاده می کنید، خطر آتش سوزی ناگهانی را نیز درنظر بگیرید.

 


ایده عکاسی با دود رنگی:

 

1. عکاسی پرتره با دود

با استفاده از دود رنگی برای عکاسی از افراد می توانید یک حالت خاص را برجسته کنید یا یک موضوع ویژه را بیان کنید. برای این منظور، عکاسی پرتره با دود رنگی انتخاب خوبی است.

عکاسی چهره با دود رنگی

عکاسی با دودرنگی برای چهره

 

بیشتر بخوانید  فروشگاه لوازم آتش بازی معتبر - لوازم آتش بازی از کجا بخریم؟

2. عکاسی هالووین

عکاسی با دود رنگی برای سبک هالوین بسیار مناسب است. مدلی با لباس جادوگر یا موجودات ترسناک دیگری که با دود سبز احاطه شده اند، بسیار جذاب به نظر می رسد.

ایده عکس هالوین

عکس هالوین با دودرنگی

 


3. عکاسی در ساعات طلایی

نور برای هر ژانر عکاسی بسیار مهم است. برای اینکه ساعات زیادی را برای رفع نقص نور صرف نکنید، به قانون ساعت طلایی در عکاسی (یک ساعت قبل غروب یا یک ساعت بعد طلوع) پایبند باشید.

ایده ژست عکاسی با دود رنگی

عکاسی در غروب با دود رنگی

 


4. با رنگ ها بازی کنید

می توانید رنگ های همسان برای یک صحنه متعادل و چشم نواز یا رنگ های متضاد آن را استفاده کنید تا دود ظاهری مشخص تر و فانتزی تر ایجاد کند.

عکاسی با دود رنگی در طبیعت

ایده عکاسی با دود زای رنگی

 


5. پر کردن پس زمینه با Smoke Cloud

این تکنیک، به ثبت عکس هایی راز آلود کمک می کند. برای این کار، مدل باید دود را به پشت سر خود هدایت کرده و سپس چند قدم به جلو حرکت کند.

عکاسی با زمینه دود رنگی

عکس با پس زمینه دود رنگی

 


6. عکاسی از کودکان با دود رنگی

جلوه ی ایجاد شده توسط دود رنگی، می تواند سختی کار با کودکان را کمتر کند. نمای دود کودکان را به وجد آورده و پوزیشن های موردنظر شما را اجرا خواهند کرد.

عکاسی با دود رنگی برای کودکان

عکاسی با دودزای رنگی برای کودک

 


7. دود رنگی را در یک جای خاص قرار بدهید.

جلوه ای ایجاد کنید که انگار دود از داخل شیئی مشخص بیرون می آید.

ایده عکاسی جادویی با دود رنگی

جلوه جادویی در عکاسی دود رنگی

 


8. عکاسی با لباس های موضوعی

از مدل خود بخواهید با لباس کاراکترهای خاص ژست بگیرند. حتی می تواند با پوشاندن لباس پرنس و پرنسس به کودکان، و عکاسی در فضای دود رنگی از آن ها عکس بگیرید.

ژست عکاسی مرد عنکبوتی با دود رنگی

عکاسی با دودهای رنگی با لباس کاراکتر خاص

 


9. ایجاد ایده های نو برای عکاسی با دود

اگرچه مردم هنگام استفاده از بمب دودزا عمدتا روی پرتره تمرکز می کنند، اما می توانید ژست های خود را در گرفتن عکس های انتزاعی، مفهومی، مناظر و… امتحان کنید. هیچ محدودیتی برای خلاقیت وجود ندارد.

ژست خاص با دود رنگی

ژست خاص برای عکاسی با دود

 


10. عکاسی کریسمس با دود رنگی

با افزودن دود رنگی به عکس های خود، حال و هوای شادی را از تعطیلات زمستانی ابراز کنید.

ایده ژست عکاسی برای کریسمس

عکاسی با دودزا رنگی برای کریسمس

 


11. عکاسی در نزدیکی آب

انعکاس در آب، می توانند جذاببیت خاصی به عکس بدهد. یک سفر عاشقانه با قایق در نزدیک ترین دریاچه یا رودخانه ترتیب بدهید، و با استفاده از دود رنگی، عکس های منحصر به فرد بگیرید.

عکاسی کنار آب با دود رنگی

ژست عکاسی با دودزای رنگی در کنار دریا

 


12. عکاسی با دود رنگی در جنگل

اگر می خواهید یک قدم از رویکردها و تکنیک های رایج فاصله بگیرید، باید عکاسی با بمب دودزا در جنگل را حتما امتحان کنید. می توانید به جنگل بروید و با استفاده از دود، به عکس هایتان رمز و راز اضافه کنید. مناظر طبیعی با لمس دود رنگی کاملا چشم نواز و جذاب به نظر می رسند.

ژست عکاسی با دود در جنگل

ژست عکاسی با دود در جنگل

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*