پارتی کالا
No products in the cart.

طرز استفاده از دود رنگی ها

طرز استفاده از دود رنگی ها

از دود رنگی برای مراسمات مختلفی همچون افتتاحیه ها، اختتامیه ها، عروسی، تولد، اختتامیه مسابقات ورزشی، افکت های فیلم برداری، کارهای سینمایی و دیگر موارد این چنینی استفاده می شود. دود رنگی یکی از لوازمات آتش بازی و نورافشانی است و عدم آگاهی از طرز استفاده از دود رنگی ها، ممکن است باعث بروز حوادث و اتفاقات خطرناکی شود. در این بخش قصد داریم تا با طرز استفاده از دود رنگی ها آشنا شویم.

دود رنگی از موادی همچون پتاسیم نیترات، جوش شیرین، رنگدانه های پودری و هم چنین شکر، ساخته می شود. دلیل تفاوت رنگی این محصول، درصد مواد تشکیل دهنده و نوع رنگدانه مورد استفاده می باشد. مدت زمان سوختن دود رنگی بین ۳۰ الی ۴۰ ثانیه است و بعضی از دود رنگی ها تا یک دقیقه نیز، روشن می مانند. شما می توانید این محصول را متناسب با تم مراسم تان، در رنگ های مختلفی همچون سفید، زرد، سبز، نارنجی و… تهیه نمایید. دود رنگی در مدل های دستی، زمینی و هم چنین قرص دود رنگی، تولید می شود.

طرز استفاده از دود رنگی

همان طور که از نام این محصول مشخص است، با روشن کردن آن، دود غلیظی رنگی در محیط پخش می شود و جلوه و زیبایی فراوانی برای عکس برداری و فیلم برداری ایجاد می کند. این محصول در انواع دود رنگی دستی و زمینی تولید می شود. از نظر کارکرد و طرز استفاده از دود رنگی، تفاوت زیادی ندارند و در ادامه نیز به شما طریقه روشن کردن آن ها را آموزش خواهیم داد. دود رنگی دستی از حرارت کمتری نسبت به دود رنگی زمینی برخوردار است و به دلیل قرارگیری در دست، طول بیش تری دارد تا در هنگام استفاده، حرارت پوکه به دستتان آسیبی وارد نکند. دود رنگی در انواع مختلفی تولید می شود و طرز استفاده از آن ها نیز، به تبع این موضوع، متفاوت می باشد.

اما یک ویژگی در همه آن ها مشترک است و آن این است که همه انواع دود رنگی ها، دارای پمپی هستند که به کمک آن، دود از محفظه خارج می شود. بعضی از انواع دود رنگی ها، یک ضامن دارند که می توانید با کشیدن آن، دودزا را فعال کنید و پس از فعال شدن دودزا، دود رنگی از محفظه دود خارج می شود. دود رنگی های دستی و کوچک نیز دارای یک فتیله هستند و شما با روشن کردن آن فتیله، می توانید شاهد یک صحنه زیبا با دود رنگی باشید.

طرز استفاده از دود رنگی

طرز استفاده از دود رنگی

طرز روشن کردن دود رنگی

همان طور که در پاراگراف های قبلی اشاره شد، دود رنگی ها دارای انواع مختلفی هستند و ممکن است طرز استفاده از آن ها و روشن کردن آن ها نیز باهم کمی متفاوت باشد. اولین موردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که نوع دود رنگی و یا مدل آن چیست؟

بیشتر بخوانید  تاپر مولتی استایل

عموما بیش تر دود رنگی ها دارای یک فتیله هستند که به سر آن متصل است. تنها با استفاده از یک فندک می توانید فتیله را روشن کنید. زمانی که فتیله دستگاه می سوزد، باعث انتقال گرما به درون دودزا می شود و همین موضوع نیز باعث می شود که فشار زیادی به مواد منفجره موجود در دودزا، وارد شود. در نتیجه دود رنگی از آن خارج می شود و محیط اطراف را دود غلیظی فرا می گیرد. یکی دیگر از انواع دود رنگی ها، آبشارهای دود رنگی است و آن ها نیز به همین شیوه روشن می شوند.

نکاتی در مورد طرز استفاده از دود رنگی ها

  • به دلیل غلظت دودی که در محیط پخش می شود، بهتر است که این محصول را در فضای باز روشن کنید.
  • یکی دیگر از نکاتی که باید در مورد طرز استفاده از دود رنگی بدانید این است که آن را بر روی یک زمین صاف و به سمت بالا قرار دهید.
  • هنگام روشن کردن فتیله، سر و دست خود را عقب بگیربد و سعی کنید فاصله حداقل ۵ متر با آن داشته باشید.
  • به هیچ عنوان هنگام روشن کردن فتیله، سر و یا دست خود را بر روی دود نگذارید.
  • همان طور که در ابتدای این پست اشاره کردیم، دود رنگی یکی از انواع لوازم آتش بازی است و ذات آن نیز از آتش است. به هیچ عنوان با این محصول یا محصولات مشابه، با اطرافیانتان شوخی نکنید.
  • در هنگام حمل و نقل و هم چنین نگهداری از دود رنگی، تمام نکات ایمنی را رعایت نمایید.
  • از باز و بسته کردن دود رنگی خودداری کنید.
  • این محصول را به هیچ عنوان در کنار مواد قابل اشتعال قرار ندهید.
  • در مکانی خنک و خشک نگهداری کنید و حتی الامکان، در محیط خارج از خانه آن را قرار دهید.

سخن پایانی

به طور کلی طرز استفاده از دود رنگی ها و روشن کردن آن ها، کار بسیار آسانی است. شما می توانید با استفاده از یک فندک یا کبریت، آن را روشن نمایید. حتما در هنگام استفاده از این محصول، به نکات ایمنی توجه فرمایید.

شما می توانید این محصول و انواع لوازم تولد و آتش بازی را از فروشگاه پارتی کالا، با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت، خریداری نمایید.

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*