پارتی کالا
No products in the cart.

راهنمای خرید لوازم آتش بازی ایمن

خرید لوازم آتش بازی ایمن

استفاده از لوازم آتش بازی نیازمند رعایت نکات ایمنی می باشد. این نکات ایمنی شامل مواردی است که رعایت کردن یک به یک آن ها ضروری است. اولین و مهم ترین مورد آن، خرید لوازم آتش بازی ایمن است. اگر نمی دانید که چگونه و از کجا یک خرید مطمئن انجام دهید، ما در این مقاله شما را به طور کامل راهنمایی خواهیم کرد. با مطالعه ی این مطلب، شما با برندهای معتبر و شرکت های تولید کننده مواد و وسایل آتش بازی مجوز دار آشنا خواهید شد.

 

نکات مهم خرید لوازم آتش بازی ایمن

برای اینکه از جشن ها و مراسم هایی که در آن از لوازم آتش بازی استفاده می کنید لذت ببرید، باید به یک سری نکات توجه کنید. وسایل آتش بازی و نور افشانی همان اندازه که هیجان انگیز هستند، می توانند خطرناک هم باشند. هر سال در آستانه مراسم چهارشنبه سوری، مستنداتی میبینیم که نشان دهنده خسارت های جبران ناپذیر بخاطر رعایت نکردن نکات ایمنی هستند. سالانه افراد زیادی به دلیل استفاده نادرست از مواد منفجره و همچنین استفاده از لوازم آتش بازی دست ساز یا بی کیفیت آسیب های جدی مالی و جانی بسیاری را متحمل می شوند. بنابراین توجه به نکات زیر از ضروریات است.

 • شناخت برندهای معتبر و شرکت های تولید کننده مجوز دار در صنعت ساخت لوازم آتش بازی ایمن
 • خرید از فروشگاه های معتبر که لوازم های آتش بازی با کیفیت و معتبر به فروش می رسانند و به طور اصولی آن ها را انبار و نگهداری می کنند.
 • رعایت دقیق و کامل نکات ایمنی مربوط به استفاده از هر محصول.

توجه کنید که در صورت رعایت نکردن حتی یکی از این موارد، باید مسئولیت خطر بزرگی را به عهده بگیرید.

 

بهترین برندهای لوازم آتش بازی ایمن

اینکه لوازم آتش بازی و نورافشانی ساخت کدامشرکت باشد اهمیت زیادی دارد. زیرا شرکت های مجوزدار و معتبر، زیر نظر وزارت دفاع کشور تولیدات خود را انجام می دهند. بنابراین دارای مجوزهای بسیار معتبری هستند که با خیال راخت می توانید به آن ها اعتماد کنید. در ادامه به معرفی دو شرکت معتبر نارگستر سپاهان و ناری سپهر سپنتا می پردازیم.

 

معرفی شرکت نارگستر سپاهان

شرکت نارگستر سپاهان در سال 1320 تاسیس شد و برند خود را در اداره ثبت شرکت و مالکیت صنعتی اصفهان به ثبت رساند. این شرکت نزدیک یک قرن تجربه در زمینه تولید لوازم آتش بازی و نور افشانی دارد و به همین دلیل، جزو قدیمی ترین های این صنعت محسوب می شود. محصولات شرکت نارگستر دارای استانداردهای بین المللی از جمله 2008 : ISO 9001 در زمینه کیفیت، 2004 : ISO 14001 در زمینه محیط زیست، 2007 : ISO 18001 در زمینه بهداشت و ایمنی و همچنین گواهینامه CE اتحادیه اروپا هستند.

 

معرفی شرکت ناری سپهر سپنتا

شرکت بازرگانی ناری سپهر سپنتا یکی از معتبرترین تولیدکنندگان لوازم آتش بازی ایمن و نور افشانی در ایران است. این شرکت از سال 1374 تا به حال زیر نظر وزارت دفاع کشور فعالیت می کند. از جمله مجوزهای رسمی شرکت ناری سپهر میتوان به پروانه بهره برداری از وزارت صنعت معدن تجارت، سازمان حفاظت اطلاعات ارتش و مجوزهای لازم از کمیسیون امنیتی وزارت کشور و دیگر مراجع ذی صلاح اشاره کرد.

بیشتر بخوانید  عکاسی فرمالیته با دود رنگی | ایده و ژست عروس و داماد

این شرکت با 3 دهه فعالیت مستمر، امروز بزرگترین شرکت تولید کننده لوازم آتش بازی و نورافشانی بی خطر و ایمن در ایران است. ناری سپهر سپنتا همواره سعی بر این داشته است که با خلاقیت و تحقیقات گسترده آزمایشگاهی در زمینه پیروتکینیک، استاندارد سازی و تلاش زیاد در گسترش تولید محصولات کوشا باشد. همچنین با ارائه محصولات متنوع، با کیفیت و ایمن همراه شادی های مردم ایران باشد.

 

نکات مهم برای نگهداری و استفاده اصولی از لوازم آتش بازی

 • کلیه اقلام نورافشانی و وسایل آتش بازی تا زمان مصرف در حالت بسته بندی و در مکانی خشک و خنک نگه داری شود.
 • دور از دسترس کودکان قرار دهید.
 • دستورالعمل های مندرج بر رئی لوازم آتش بازی ایمن را با دقت بخوانید و به آن ها عمل کنید.
 • هرگز این وسایل را داخل کیف یا جیب خود نگذارید.
 • فاصله ایمنی برای تماشاگران، در مورد اقلام کوچک و سبک 10 الی 50 متر، و برای اقلام سنگین، 50 الی 100 متر در نظر گرفته شده است.
 • وزش شدید باد اثر نامطلوبی بر کیفیت استفاده از دود رنگی و لوازم نور افشانی و ایمنی آن ها دارد و خطرات احتمالی را افزایش می دهد. در صورتی که برای اجرای برنامه در این شرایط مجبور هستید، از وجود فضای کافی برای ایمنی اطمینان حال نمایید.
 • پس از روشن کردن وسایل آتش بازی، به سرعت از آن فاصله گرفته و هرگز به طرف آن بازنگردید.
 • کودکان را کاملا تحت کنترل خود نگه دارید.
 • هرگز وسایل آتش بازی را نزدیک شعله، جرقه یا هر منبع حرارتی دیگر قرار ندهید.
 • استفاده از لوازم آتش بازی برای افراد زیر 15 سال ممنوع است.
 • هنگام استفاده از لوازم آتش بازی ایمن نیز به کارگیری وسایل ایمنی نظیر دستکش و عینک و… الزامی است.

 

معرفی فروشگاه معتبر برای خرید لوازم آتش بازی ایمن

فروشگاه پارتی کالا دارای سوابف درخشان در فروش لوازم آتش بازی ایمن و نور افشانی است. این فروشگاه عرضه کننده انواع دود رنگی، فشفشه، آبشاری سرد و گرم و انواع لوازم آتش بازی هوایی از جمله اسپارکلینگ ، کهکشان و چلچله است.

پارتی کالا با خرید محصولات خود از شرکت های معتبر، کیفیت محصولات خود را تضمین می کند. برای خرید لوازم آتش بازی با کیفیت و ایمن به صفحه فروشگاه پارتی کالا مراجعه کنید.

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*