پارتی کالا
No products in the cart.

دود رنگی در شب چه نمایی دارد؟

دود رنگی در شب

استفاده از دود رنگی جلوه ی ویژه ای به عکس های شما می دهد. هم در ترکیب با نور نمای فوق العاده ای ایجاد می کند و هم در تاریکی. دود رنگی در شب هم کاربرد خاص خود را دارد. ویژگی مهم این وسابل این است که چه در جشن ها و در طبیعت، هم در روشنایی قابل استفاده هستند و هم در تاریکی. چند تکنیک مهم در عکاسی دودزا در شب وجود دارد که با رعایت آن ها می توانید یک اثر هنری خیره کننده بیافرینید. در این مورد، توجه شما را به ادامه مقاله جلب میکنیم.

دود رنگی در موارد بسیار زیادی به کار گرفته می شود. شما می توانید خودتان دودزا بسازید و آن را در عکاسی فرمالیته یا یا عکاسی اسپرت با دودزا رنگی استفاده کنید. همچنین می توانید مقالاتی راجع به کاربرد رنگ های مختلف دودزا رنگی مشکی و رنگ قرمز مطالعه نمایید.

 


آیا دود رنگی در شب دیده می شود؟

بله؛ به هر حال تاثیر نور در دیده شدن فضای اطراف را نمی توان نادیده گرفت. بنابراین دودها در روز بهتر و واضح تر دیده می شوند؛ اما دودها در شب هم دیده می شوند. تراکم بعضی رنگ های دود در فضای تاریک، کمتر دیده می شود. در کل اینطور نیست که دودرنگی در شب اصلا دیده نشود. حتی در تاریکی شب، دود مشکی هم دیده می شود. کافی است در جای درست از رنگ های درست دود استفاده کنید.

 


کدام رنگ دود در شب بهتر دیده می شود؟

به طور کلی، از میان رنگ های مختلف، دود سفید در شب بسیار واضح و پر تراکم دیده می شود. حتی در طبیعت گردی، هنگام خطر برای درخواست کمک می توانید از دودزا رنگی سفید یا دود آتش استفاده نمایید. همچنین رنگ هایی که کنتراست بالایی در تاریکی ایجاد می کنند، انتخاب خوبی هستند. مثلا رنگ زرد یا رنگ های پاستلی، نمای خوبی در شب ایجاد می کنند.

 


ایده عکاسی با دود رنگی در شب

بر خلاف تصور ما، دودهای رنگی به خوبی در شب دیده می شود. اگر با رنگ ها و نور بازی کنید، می توانید بهترین نتیجه را بگیرید. حتی می توانید دود سیاه را در تاریکی شب طوری به کار ببرید که نمای خاص خود را به بهترین شکل نشان دهد. در ادامه هم چند ایده جالب عکاسی با دود رنگی در شب را آورده ایم.

 


ایجاد فضای ملایم و رمانتیک در شب با دودزا رنگی:

در این حالت می توانید از هر رنگ بمب دودزا استفاده کنید. فقط کافی است که یک نورپردازی ملایم در زیر یا پشت دودها به کار ببرید. از دیگر ویژگی های این تم می توانید با کم و زیاد کردن نور، نقطه کانونی عکس خود را برجسته یا پنهان کنید. اگر دود و نورپردازی را در پشت سوژه به کار می برید، نور ملایم میتواند وضوح و رنگ دود را بیشتر نشان بدهد. نور شدید در پشت زمینه هم می تواند سوژه را تاریک نشان داده و نمای دود رنگی در عکس را چشمگیر تر کند.

بیشتر بخوانید  راهنمای خرید لوازم آتش بازی ایمن

 

عکاسی با دود رنگی در شب

عکاسی با دود رنگی در شب

 


آسمان را زمینه ی عکس کنید.

شما می توانید از آسمان به عنوان بک گراند عکس هایتان در شب استفاده کنید. استفاده از دود سفید در شب و نورپردازی از بالا یا بهره گیری از نور ماه می توانید جلوه ای راز آلود ایجاد کنید. نور ماه یا انعکاس آن در دریا می توانند با دود سفید ترکیب شده و فضا را بسیار چشمگیر کند. در این حالت هم می توانید با زیاد کردن نور در پشت سوژه، فضایی مرموز ایجاد کنید.

 

نور ماه در عکاسی

دود رنگی و نور ماه در شب

 


استفاده از رنگبندی کهکشانی

دودزا ها را در رنگ های فیروزه ای، بنفش، سورمه ای، آبی، صورتی و سفید در کنار یکدیگر به کار ببرید. برای ایجاد تم گلکسی میتوانید از همه این رنگ ها استفاده کنید یا اینکه فقط دو ای چندتای آن ها را کنار هم بگذارید. رنگ های گلکسی به خوبی در شب دیده می شوند.

 

خرید دود رنگی بنفش و صورتی

پر کاربردترین رنگ های دودزا در شب

 


استفاده از نور شدید در فضا

برای عکاسی اسپرت با دود رنگی می توانید از المان هایی که نور زا هستند استفاده کنید. فرقی ندارد نور این المان ها از بالا یا پایین یا پشت دود مخفی باشد. زیرا هدف از استفاده از این عناصر، نمایان بودن آن ها در فضا است. همچنین این تکنیک را در روشنایی روز می توانید به کار ببرید. کافی است به مکانی تاریک و بدون نور بروید، که با دریچه ای، نور خورشید به داخل بتابد. این نور به خوبی می تواند رنگ و تراکم دود را نشان دهد.

 

دود رنگی در شب چه کاربردی دارد؟

کاربرد دود رنگی در تاریکی

 


استفاده از دود در عکاسی خیابانی

شما می توانید در فضای شهری و خیابان ها از دودهای رنگی استفاده کنید. در شب ها، نور لامپ ها و مغازه ها، می تواند زمینه ی جالبی را برای عکس ها ایجاد کند. حتما توجه کنید که قبل از عکاسی، مردم را آگاه کنید. به خصوص اگر از دود سفید استفاده می کنید، ممکن است مردم را بترسانید.

 

عکاسی خیابانی

دود در عکاسی خیابانی

برای خرید انواع دود رنگی می توانید از سایت پارتی کالا دیدن فرمایید.

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*