پارتی کالا
No products in the cart.

بادکنک فویلی

بادکنک فویلی

یکی ازانواع بادکنک های موجود در بازار،بادکنک های فویلی می باشند.جنس این بادکنک ها از زر ورق(فویل نازک) است.این ورق ها دارای رنگ های متفاوت و خاصیت انعطاف پذیری بالایی هستند.

اکثر این بادکنک ها با گاز هلیوم باد می شوند و می توان آن ها را توسط این گاز به هوا فرستاد.وزن این بادکنک ها بسیار کم است که این سبب شناور بودن آن ها می شود.این بادکنک ها به هیچ عنوان کش نمی آیند بخاطر همین طرح ها و رنگ های مختلف روی آن ثابت می ماند.

انواع بادکنک های فویلی

این بادکنک ها در اشکال و رنگ های متنوع به بازار وارد می شوند.مانند بادکنک فویلی عدد، ، بادکنک فویلی حروف ، بادکنک فویلی قلبی،بادکنک فویلی حلقه ازدواج،بادکنک فویلی لوگو شرکت ها،شخصیت های کارتنی،اشکال هندسی

مقایسه بادکنک فویلی با سایر بادکنک های موجود در بازار

این بادکنک ها مقاومت بیشتری بنسبت بقیه دارند تا حدی که برخی از آن ها می توانند وزن یک انسان بالغ را نیز تحمل کنند.اینها بر خلاف بقیه(بادکنک های لاتکسی و بوبو) که در طرح و رنگ محدودیت دارند،امکان بوجود آوردن رنگ و شکل های مختلف را فراهم می کنند به همین دلیل محیوبیت بیشتری  دارند.

این بادکنک ها بخاطر جنس خوب و مقاومت بالا و هم چنین به خاطر زیبایی و جذابیت بسیار پیشرفته ترو به روزتر از بادکنک های لاتکس هستند.

تاریخچه

در اواخر سال  ۱۹۷۰ بادکنک های گران قیمت تر و مقاوم تری به نام بادکنک فویلی ساخته شد .استفاده از روکش با آلیاژ فلز روی ورقه های پلاستیکی که مستقیما از تحقیقات فضایی ناسا مشتق می شد باعث ساخت بادکنک فویلی شد . این بادکنک از ورقه های نایلون که روی آن با پلی اتیلن و روی دیگر آن بالایه نازکی از آلیاژ فلز پوشیده می شود ، ساخته می شود .

بادکنک هلیومی فویلی

با پر کردن این بادکنک ها از هلیوم می توانیم آنهارا به هوا بفرستیم.  وقتی بادکنک های فویلی را با گاز هلیوم پر می کنند،ماندگاری زیادی دارند و حتی تا هفته ها برایتان می مانند چون مواد اولیه ای که در ساخت این بادکنک ها(مایلار)بکار رفته شده به دلیل داشتن روزنه های بسیار کوچک به نسبت سایر بادکنک ها،اجازه خروج سریع گاز هلیوم را نمی دهد.

بنابراین می توان قبل از هر مراسمی آن ها را خریداری و از گاز پر کرد.مدت زمانی که این بادکنک ها بالا می مانند به شکل و اندازه آن ها مربوط می شود.معمولا قطر این بادکنک ها ۱۸ اینچ است که حدود ۳ الی ۵ روز ماندگاری دارد.

سایز بزرگتر این بادکنک ها از جذابیت بیشتری برخوردار است و برای پر شدن به هلیوم بیشتری نیاز دارد.بادکنک ها در این سایز معمولا ماندگاری بیشتری داشته ولی به دلیل افزایش وزن ارتفاعشان از زمین کاهش می یابد.تنها مسئله ای که وجود دارذ این است که هلیوم بعد از یک الی دو روز نشت می کند بنابراین بادکنک همانند روز اول در هوا نمی ماند.

کاربردهای بادکنک فویلی

امروزه بسیاری از مردم در تولدها،جشن ها،مهمانی ها،کنسرت و دورهمی ها(مثل جشن تعیین جنسیت،روز مرد و روز زن،ولنتاین و سالگرد ازدواج) از بادکنک فویلی استفاده می کنند.معمولا در تولدها از باکنک عدد برای مشخص کردن سن و از بادکنک حرف برای جمله تولدت مبارک استفاده می شود.

چه عواملی در مدت بالا ماندن بادکنک تاثیر دارند؟

آویز کردن وسایل اضافه به این بادکنک ها باعث سنگینی و کاهش مدت زمان بالا ماندن آنها می شودمانند منگوله و کاغذ رنگی های تزیینی.اگرهم با این شرایط مواجه شدیم می توانیم از یک تلمبه دستی کمک بگیریم که پرکردنشان زمان زیادی از ما نمی گیرید.

مزایا

  • در صورتی که با هلیوم پر شوند ماندگاری بیشتری به نسبت بادکنک های لاتکس دارند.
  • انواع طرح ها را در اشکال و رنگ های مختلف می توان بر روی آنها چاپ کرد.
  • این بادکنک ها تا دو هفته بیشتر از بقیه گاز هلیوم را در خود نگه می دارند.
  • می توان آنها را بدون هیچ نگرانی از خالی شدن گاز قبل از هر مراسمی تهیه نمود.

معایب

  • قیمت این بادکنک ها به نسبت بقیه بسیار بیشتر است بنابراین اگر هزینه محدودی را برای تزیینات تولد کنار گذاشته اید بهتر است تعداد محددی از آنها را تهیه کنید.

خصوصیات

این بادکنک ها از یک ورق نازک ساخته شده اند که مانند کاغذ های کادویی زروقی است.تنوع شکل و طرح و رنگ آنها نامحدود است و متناسب با هر مکانی کاربرد دارند.

ویژگی منحصربفرد این بادکنک ها ماندگاری طولانی مدت آنهاست که اگر در مراسم مشکلی برایشان پیش نیاد و سوراخ نشوند می توانید آنها را برای مراسم های بعدی نگه دارید بنابراین از این لحاظ صرفه اقتصادی دارد.نکته قابل توجه ای که وجود دارد این است که این بادکنک ها را علاوه بر هلیوم با هوا نیز می توان پر نمود اما در صورت تزریق گاز هلیوم جلوه بسیار بیشتری دارند.

روش بادکردن بادکنک های فویلی

ابتدایی ترین روش از طریق دهان و سوپاپی است که بر روی بادکنک تعبیه شده است که بعد از بادکردن سوپاپ را بر روی هم فشار دهید تا هوا از آن خارج نشود.راه حل دوم استفاده از یک نی است که می توانید آن را داخل قسمت سوپاپ قرار دهید و سپس شروع به دمیدن کنید.این روش به نسبت روش قبلی راحت تر است. و در نهایت ساده ترین روش استفاده از تلمبه های دستی است.

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*